Osciloskopi. Jaunumi 2024

Varbūt kādam noder. Vai ir kaut interesanti.

Pirmais jaunums, kas pievērsa manu uzmanību: RS jaunā MXO4 sērija.


Kas man likās ievērības cienīgs:

a. 12bit ADC;

b. līdz 800M points/ch memory depth;

c. 15 collu HD touch screen ekrāns;

d. 4.5M w/s (jā, protams, ideālos apstākļos).

Lieki piebilst: pieejami arī 16 ciparu kanāli; protokolu dekodēšana; trigeri - kocmoc.

Bet, ir nianses. Piem., statistikai izvēloties kādu ''ikdienišķu'' parametru, refresh rate nokrīt reizes 100 (no 300K uz 3K w/s). Šis nu gan nav labi. Ok, protams, var jau teikt - nianse, kas jāņem vērā, bet tomēr - par 15..20+K EUR gribētos oscili ar atbilstošu hardware atbalstu.




Uzreiz pēc MXO 4 parādīšanās piefiksēju, ka Keysight osciļu cenas sāka pamatīgi krist lejā. Piedošanu, bet viņu produkti jau daudzus gadus izskatījās senīli. Maziem ekrāniem, 4M points atmiņas dziļumu - manā vērtējumā: tikai lielākie Keysight fani novērtēja šos izstrādājumus. Jā, es saprotu pret/argumentus: kvalitāti, garantijas, ilgmūžību, suportu, u.t.t. Un tomēr.

2024.gada Q3 beidzot Keysight demonstrēja pirmo jaunumu pēdējo padsmit gadu laikā: HD3 series.

Kas ievērības cienīgs:

a. 14bit ADC (ar joslu līdz 1GHz); 3.2GHz samplerate (max);

b. 50uV noise floor;

c. touch screen;

d. 100M points memory depth;

e. 1.3M w/s, nav atkarīgs no statistikas/mērījumu izvēles

Diemžēl, arī mīnusu netrūkst:

a. ekrāna izmērs: 10 collas, nav HD;

b. atmiņas dziļums 20M, lielāks - jāpiepērk par bargu nudu;

c. par katru opciju - skarbi jāpiemaksā;

d. softs - katastrofāli ''zaļš''.

Keysight bija PADSMIT gadu, lai izstrādātu šo Mega Zoom V oscili. Vai kāds man var paskaidrot, kāda mūsdienās jēga no 10(!) collu ekrāna (piedevām, NE HD rezolūcijas) pie tāda frontenda?

Ok, slēdzam klāt ārēju, normāla izmēra ekrānu. Tiesa gan, kad Dave no EEV bloga testēja, viņa eksemplāram Display ports nestrādāja (hvz, vai tāpēc, ka softs zaļš, vai tāpēc, ka demo versija).

Atliek vien cerēt, ka Zoom in (Stop/History režīmā) strādā korekti, jo, piem., vecajām sērijām noseivots tika nevis ienākošais signāls/dati, bet gan ''bilde''. Kas nozīmēja - zoom in nedeva neko, ja neskaita graudainību. Savukārt, ja iezoomo (dzīvos datus), lai iegūtu augstākas izšķirtspējas attēlu, bija jāseivo signāls atkārtoti (un jāraustās par ieejas overload).

Tas, kas vecajām sērijām (līdz pat 8000 series) bija izcili - dedicated OS. Tā strādāja nevainojami. Bugu - sasodīti maz. Un kas ne mazāk svarīgi - vadība: atstrādāta līdz sīkumiem.

Piemēram: Vertical Offset, Memory scrollēšana - ar parastiem (mehāniskiem) encoderiem, bet kāda! Nekādas raustīšanās pat nolietotu encoderu gadījumā. Softiski ''akselerometri'' - ja pogu groza lēnām, value mainās ļoti smalkiem soļiem. Parauj pogu ātrāk - value ''pārskrien'' ātri. Tieši pārskrien, nepārlec. Kaifs strādāt. Jaunajam HD 3 - pilnīgs murgs! Vismaz esošais softs: Offset pat nevar normāli adjustot (esmu nabadzīgs cilvēks, varu spriest tikai pēc EEV bloga testa). Scrollošana pa menu - murgs. Ne miņas no ''vecajiem/labajiem'' Agilent osciloskopiem!

Jā, Keysight norāda, ka cenas ir sākot no kādiem 9000 EUR, bet par to naudu dabūsi pašu, pašu nabadzīgāko versiju. Gribēsi 4 kanālus, 100M atmiņu, kaut 200MHz joslu - cena būs jau reizes (tuvu) 2 augstāka.


Un trešais jaunums: Batronix brandotais Magnova.

Tieši tā - brandotais. Kaut arī paši Batronix apgalvo, ka aparāts izstrādāts DE, viņu komanda, tās ir pilnīgas muļķības. Viņi ir pārpārdevēji. Pat Testec, kas it kā ''izstrādājot'' probes (kuras pārdod Batronix), kuras viņi pārdod, ir bez sava tech depta, tās probes vienkārši pārpārdodot. Par šīm probēm - piemērs, kā pārpārdevēju/brandotāju ķēde saniedz 2+ posmus.

Kāpēc es šo akcentēju? Skaidrs, ja šādu pārbrendotāju/pārpārdevēju posmu ir vairāki, jebkura servicēšanas, bugu labošanas, nomaiņas, upgreidu lieta kļūst sarežģītāka.


Kas īpašs šim oscilim?

a. mūsdienīgs dizains ar 15 collu HD displeju. Piezīme: daļa no displeja tiek zaudēta 4 Master pogu funkcionalitātes aprakstam;

b. silent cooling. Piezīme: līdz kaut kādiem 40oC, bet var ieslēgt ventilatoru pat ātrāk (to ļauj softa pirmais/pagaidām vienīgais upgrade), lai samazinātu frontenda Offset driftu;

c. 320M points kopējā Memory depth;

d. 4 kanāli; līdz 350MHz josla, 12bit ADC

d. 300.000 w/s upgrade rate.

Izskatās cienījams apparatus, vienīgā problēma - pilnīgi ''zaļš'' produkts, nav nojausmas par reālo performanci. Bet, katrā ziņā - solīds pieteikums.

Piedevām, ja pirmie divi osciļi maksā 5 ciparu skaitli, Magnova ir cienījami nokomplektējams par kādiem 5000 EUR. Ja būs iespēja, noteikti paspaidīšu klātienē.



Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

G31 Alpina problēmas. Part 1

G31 Alpina problēmas. Part 3

Dažas piezīmes par lodēšanas stacijām