Alternatīvais ģenerators. Part 3
Šajā postā - pieredze un secinājumi, izmantojot šādu alternatīvo ģeneratoru kādas 10..15 motorstundas.
Vispirms pieminēšu ekstrēmāko pieredzi. Ceru, ka šis gadījums pārliecinās pat lielākos skeptiķus, ka šādiem atbildīgiem mezgliem NEDRĪKST izmantot nekādus ''alternatīvus'' produktus.
Diennakts tumšajā laikā, uzsākot braukt (sasniedzu ātrumu ap 40.. 50km/h) bez jebkādiem priekšvēstnešiem auto pēkšņi kļuva par metāla kaudzi. Atslēdzās viss. Ar viss es tiešām domāju: VISS. Pazuda KOMBI apgaismojums un rādījumi, pazuda CCC. Pazuda lukturu apgaismojums (pilnīgi viss - gan tuvās gaismas, gan gabarīti). Izslēdzās dzinējs, attiecīgi - pazuda stūres un bremžu pastiprinātāji. Apturējis auto, es konstatēju, ka nedarbojas arī centrālā atslēga. Nedarbojās arī auto atslēgas mehānisms - atslēgu es nevarēju pat izvilkt no slota. Auto bija PILNĪGI miris.
Manā gadījumā šis incidents notika pie neliela ātruma; apdzīvotā vietā; es redzēju, kur apstāties. Bet, kas notiktu, ja šāds ''priekšnesums'' notiktu uz autobāņa? Naktī? Līkumā? Situācijā, kad straujāk jābremzē, jāveic kāds manevrs?
Ja arī pēc šī jūs turpiniet apgalvot, ka ''alternatīvie risinājumi idejiski ir izmantojami'', es jums iesaku nopirkt dārgāku un labāku veselības un dzīvības apdrošināšanu. Citu padomu man vairs nav.
Bet, atgriežamis pie mana piedzīvojuma. Apturējis auto, es steidzu atvērt motora pārsegu. Mana pirmā doma bija - ģeneratoram ticis bojāts taisngriezis, tas veido īssavienojumu. Nu jāskata, vai nesāk degt vadi; jāslāpē liesmas; jāatvieno akumulators. Zem motora pārsega nekādu degšanas pazīmju nebija, ģeneratora korpusa temperatūra bija normāla: 60..70oC. Es pat nepaspēju atvērt akumulatora nodalījumu, kad auto atdzīvojās. Iedegās gabarītlukturi, bez problēmām iedarbināju dzinēju. KOMBI nedega neviena ikona. ISTA neuzrādīja nevienu jaunu kļūdu nevienā modulī!
Kas bija noticis? Situāciju lielā mērā izskaidroja INPA datu log, kas tajā brīdī bija ieslēgts. Pēdējās sekundes laikā pirms pilnīga crash ģeneratora dati izskatījās sekojoši:
a. feikie temperatūras rādījumi bija ļoti netipiski: 16oC. Šis ir mega rets rādījums, pat neatceros ko tādu redzējis;
b. ģenerators rādīja, ka attīsta lādēšanas strāvu: 38A;
c. nesakrīt ģeneratoram pieprasītā sprgieguma (14.6V) un tā apstprinātā vērtība (14.7V);
d. dzinējs ir strādājis Overrun režīmā, ''pāri palicis'' ap 6.8A;
e. borta spriegums ir strauji krities līdz 11.5V.
Jā, šajos ģeneratora datos ir fundamentālas pretrunas. Ja man kāds jautātu, kā tas iespējams: ģenerators apgalvo, ka lādē ar lielu strāvu (daļa tās pat paliek pāri), bet borta spriegums strauji un būtiski krīt, es atbildētu - acīmredzot, kāda fundamentāla problēma lieljaudas elektropadevē. Piem., iepriekšminētais ģeneratora taisngrieža bojājums. Galvenā plusa vada īssavienojums. Galveno strāvas vadu bojājums tādā veidā, ka kaut kur mistiski pazūd kāds 1kW enerģijas - acīmredzot, tur jau notiek degšana. Jā, šādā situācijā, lai glābtu auto elektroniku: skarbs, bet tā izdzīvošanas risinājums - atslēgt pilnīgi visu!
Es tiešām ceru, ka šis mans piemērs jums paliks atmiņā un mazinās vēlmi ''ekonomēt'', veicot BMW remontus.
Turpinājumā - kādus vēl novērojumus es veicu. Papildus posta pirmajā daļā minētajiem defektiem.
Pirmais - ģenerators ''nemāk'' dažus no vadības režīmiem, kā rezultātā tas mēdz atslēgt lādēšanu stacionāros režīmos, kas nav tukšgaita. Attiecīgi, pilsētas čunčinātāji šo problēmu var pat nepamanīt - katru reizi, kad tiek atjaunota tukšgaita, ģenerators uz laiciņu atsāk lādēšanu.
Otrais - ģeneratoram ir rupji programmatūras defekti, regulāri uz aptuveni sekundi tas nevadāmi attīsta pilnu jaudu. Šādi atgadījumi ir bieži, ar kārtu: reizi minūtē.
Trešais - acīmredzot, posta pirmajā daļā minētās problēmas ar overvoltage mehānisms bija sekojošs. Braucot pa šoseju, ģenerators, nemācēdams konkrēto darba režīmu, lādēšanu bija atslēdzis. Ilgākā laika posmā akumulators tika iztukšots, pieauga tā iekšējā pretestība. Pārslēdzot ātrumus (visos crasha gadījumos šāda darbība tika veikta), ģenerators atjaunoja lādēšanu, bet īslaicīgais nekontrolējamais strāvas pīķis izraisīja strauju sprieguma kāpumu elektrosistēmā. Akumulators šajā gadījumā nespēja pretoties, jo bija izlādēts.
Ceturtais - DME regulāri pārbauda gan ģeneratora darbu dažādos režīmos, gan adaptē tā slodzes rādījumus. Ar šo ģeneratoru (to labi varēja redzēt) visi šie testi feiloja. Rezultātā DME atslēdza inteliģento vadību, pārgāja pie fiksēta sprieguma metodes - kā iepriekšējās paaudzes auto. Un, kas pats interesantākais - DME (arī citos blokos) nebija NEKĀDU kļūdu par ģeneratora darbību!
Tajā pat laikā IBS sistēmas dati liecina, ka (par pēdējām divām dienām, kad auto ticis izmantots) gan SOC, gan enerģētiskā balansa dati ir kļūdaini.
Lūk, apstiprinājums tam, ka daudzu lietotāju apgalvojums ''man ar šo ģeneratoru viss ir kārtībā, kļūdu nav'' var būt patiess. Kļūdas tiešām var nebūt! Tajā pat laikā - IBS sistēma nestrādā; dzinēja tukšgaitas uzturēšanas sistēma nestrādā. Un papildus visam - var gadīties ekscesi, kuru rezultātā auto uz ceļa (uz laiku) pārvēršas par dārzeni vai tiek bojāta tā elektronika dēļ overvoltage! Lielisks produkts!
Lasot šo blogu, sajūtas ir divējādas. No vienas puses rodas viedoklis ka jaunas behas ir interesantas spēļmantiņas. No otras puses - tās nav mašīnas kas domātas lietošanai - tie ir luksusa kosmosa kuģi kas domāti garantijas laikam un pēc tam būtu tikai loģiski tos mest zem preses, jo kā remonts, tā trīs un četru ciparu summas. Šis pats ģeneratora stāsts ir uzskatāms piemērs - nevajadzīgi sarežģītas elektrosistēmas barošanai tiek izmantots nevajadzīgi sarežģīts ģenerators, un ja tam kas notiek - jābaro BMW AG, jo, cik gan savādi, aftermarkets nedarbojas kā vajag...
AtbildētDzēstkaapec - nevajadziigi? vajadziigi sarezgjiits. Bet jaa, premium segmenta auto nav leets. Gribi leetu - brauc ar Kia, vai Renault... Nevajag gribeet krutu, bet leetu. Tas nav logjiski/savietojami.
Dzēst